Dwie dekady mijają od Kongresu Eucharystycznego i pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski – także na Dolny Śląsk. Dla tych z Was, którzy chcieliby przypomnieć sobie te wydarzenia, TVP3 Wrocław przygotowała specjalne wydania „Faktów Retro”.

W 1997 r. przygotowania do 46. Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego we Wrocławiu trwały przez wiele tygodni – możecie je obejrzeć w materiałach wideo powyżej.

Ostatnie godziny przed tym ważnym dla katolików wydarzeniem przypominamy także w specjalnych wydaniach „Faktów Retro”. Z jakimi ograniczeniami musieli liczyć się wrocławianie i legniczanie? Kto zapowiadał protesty przeciwko wizycie papieża? Czego obawiali się specjaliści zabezpieczający tereny, na których odbyły się msze święte? Na te pytania reporterzy odpowiadają w relacjach sprzed dokładnie 20 lat.

31 maja 1997 na Strachowicach wylądował samolot ze św. Janem Pawłem II na pokładzie. Tłumy witały Ojca Świętego nie tylko na płycie lotniska, ale także na całej długości przejazdu papamobile do centrum Wrocławia.

Dokładnie dwie dekady później przenosimy się w czasie – między 29 maja i 2 czerwca po godz. 19:00 i 21:50 pokażemy najważniejsze punkty pielgrzymki papieża. Zajrzymy do Wrocławia, Legnicy i Kalisza. Kulminacja specjalnego tygodnia w „Faktach Retro” nastąpi 31 maja, 1 oraz 2 czerwca – w dni papieskiej pielgrzymki.

Wszystkie relacje „Faktów Retro” dostępne są zarówno w telewizji, jak i na stronie retro.wroclaw.tvp.pl. Wspólnie przypomnijmy sobie te chwile!

PONIEDZIAŁEK – PIĄTEK, GODZ. 19:00 ORAZ 21:50
TVP3 WROCŁAW I RETRO.WROCLAW.TVP.PL


POLUB RETRO TVP3 WROCŁAW NA FACEBOOKU