Dziś zostały ogłoszone wyniki poprawkowych matur. Dla tych, którzy zdali, to ostatni dzwonek, by zapisać się na studia. Na prawie wszystkich uczelniach trwa jesienna rekrutacja.

W tym roku do matury poprawkowej na Dolnym Śląsku przystąpiło ponad 3 tys. osób. 80% poprawkowych egzaminów stanowiły te z matematyki. – W sumie zdało ponad 40% tych, którzy do tych egzaminów przystępowali. Więcej z liceów ogólnokształcących, to jest ponad 46%, mniej z techników – informuje Wojciech Małecki, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu.

To już ostatni dzwonek dla osób, które studia chcą rozpocząć w tym roku akademickim. Na Politechnikę Wrocławską można aplikować do 14 września. – Najwięcej miejsc przygotowaliśmy na dwóch kierunkach. Aż 23 miejsca na kierunkach budownictwo oraz technologia ochrony środowiska – mówi Aneta Stypułkowska, kierownik Działu Rekrutacji Politechniki Wrocławskiej.

Na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu rekrutacja trwa do 22 września. Wolne miejsca są aż na 13 kierunkach, także tych bardzo obleganych. – Na technologii żywności i żywieniu człowieka, na zarządzaniu jakością i analizie żywności są jeszcze ostatnie wolne miejsca na kierunkach inżynierskich – mówi Paulina Boroń-Kacperek, dyrektor Biura Rekrutacji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

To była rekordowa rekrutacja na Uniwersytecie Wrocławskim. Zgłosiło się aż 27 tys. chętnych na studia. Na tę uczelnię wciąż można aplikować. – Kończymy jutro rejestrację na geologię, na inżynierię geologiczną, na filologię indyjską, filologię klasyczną, a do 14 września można rejestrować się na nasze bardzo fajne filologie słowiańskie – informuje Agata Sałamaj z Biura Rektora Uniwersytetu Wrocławskiego.

Osoby ubiegające się o indeks w ostatniej chwili muszą się pospieszyć. Zajęcia na wrocławskich uczelniach rozpoczynają się już 3 października.