Katolicka szkoła podstawowa w Legnicy będzie miała własną siedzibę. Na ten cel zostaną zaadaptowane poradzieckie koszary. Prace już ruszyły. Inwestycja ma kosztować 5,5 mln zł, z czego 3,6 mln zł to unijna dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Budynek od czasu wyjazdu Rosjan czekał na zagospodarowanie. Początkowo miało się w nim mieścić diecezjalne muzeum. Plany się zmieniły i będzie siedzibą szkoły podstawowej z halą sportową, boiskiem i nowoczesnym wyposażeniem.

Dzieci do tej pory uczyły się kątem w wynajmowanych pomieszczeniach w innej szkole. Rodzice są zadowoleni z inwestycji. Katolickie podstawówki cieszą się coraz większą popularnością. W diecezji legnickiej działa już sześć szkół prowadzonych przez kościół. Rozwój tego typu edukacji ma wsparcie miejscowego ordynariusza, biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego.

Inwestycja jest możliwa dzięki unijnej dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego. Legnicka kuria i parafie z terenu diecezji skutecznie pozyskują unijne dotacje. Do nowej siedziby szkoła ma przeprowadzić się na przełomie 2018 i 19 roku.