W piątek można spodziewać się wzrostu stanów wody w zachodniej Polsce, mogą też być przekroczone stany alarmowe i ostrzegawcze. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla województw wielkopolskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego i dolnośląskiego.

Według prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej opady deszczu w województwie wielkopolskim będą powodowały dalsze wzrosty stanów wody z możliwością przekroczenia stanu alarmowego.

Dotyczy to przede wszystkim Odolanowa na Baryczy i stanu ostrzegawczego w Odolanowie na Kurochu. Ostrzeżenie obowiązuje co najmniej do godziny 15.

Ostrzeżenia drugiego stopnia obowiązują dla województw pomorskiego, zachodniopomorskiego, dolnośląskiego.

Niebezpiecznie nawet do soboty
W województwach pomorskim i zachodniopomorskim, w zlewniach rzek Przymorza spodziewane są wzrosty stanów wody w strefie stanów średnich i wysokich, lokalnie powyżej stanów ostrzegawczych. Ostrzeżenia te obowiązują do soboty do godziny 8 rano.

Z kolei na Dolnym Śląsku opady deszczu mają powodować dalsze wzrosty stanów wody w strefie wody wysokiej, na dopływach Baryczy (za wyjątkiem Polskiego Rowu) powyżej stanów ostrzegawczych. Ostrzeżenie dla tego województwa obowiązuje do do godziny 15:30.

Szczegółową treść ostrzeżeń zamieszczono na stronach: http://pogodynka.pl/ostrzezenia