Wałbrzyska prokuratura postawiła zarzuty korupcji wójtowi gminy Stare Bogaczowice Mirosławowi L. oraz jego zastępcy Bogdanowi S. Zdaniem śledczych wójt miał przyjąć m.in. 5 tys. zł łapówki od przedsiębiorcy, którego firma wykonywała prace budowlane na terenie gminy.

Wójt oraz jego zastępca – jak poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy Tomasz Orepuk – zostali zatrzymani w czwartek i doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu.

Mirosławowi L. prokurator postawił cztery zarzuty. – Jeden dotyczący żądania i przyjęcia korzyści majątkowej w kwocie 5 tys. zł, drugi – przyjęcia korzyści majątkowej w kwocie 2 tys. zł. Dwa kolejne zarzuty dotyczą przekroczenia uprawnień w związku z podżeganiem jednego z przedsiębiorców do poświadczenia nieprawdy w dokumentach poprzez wskazanie w nich wykonania faktycznie niewykonanych robót budowlanych na rzecz gminy Stare Bogaczowice – poinformował rzecznik prokuratury.

Łapówki miał wręczać wójtowi przedsiębiorca, którego firma wykonywała prace budowlane na terenie gminy. Według śledczych wójt działał wspólnie i w porozumieniu ze swoim zastępcą Bogdanem S. On również usłyszał zarzut przyjęcia łapówki w kwocie 5 tys. zł.

Wójt i jego zastępca nie przyznali się do winy. Prokurator zastosował wobec nich poręczenie majątkowe w kwocie 10 tys. zł. L. grozi do dziesięciu, zaś S. – do ośmiu lat więzienia.