Uprawę konopi indyjskich policjanci odkryli w jednym z mieszkań w Zgorzelcu. Na miejscu, a dokładnie w sypialni, zabezpieczyli znaczne ilości suszu oraz krzewy i sprzęt służący do ich uprawy. Jak szacują policjanci, z suszu konopi znajdującego się w pokoju, można byłoby uzyskać 1350 porcji handlowych marihuany. Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy na platformę interwencyjną Twoje Info.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej podejrzewali, że 42-letni mężczyzna może mieć w swoim mieszkaniu środki odurzające.

W trakcie szczegółowego przeszukania mieszkania zabezpieczyli susz marihuany oraz specjalistyczny sprzęt. Zabezpieczono również krzewy konopi indyjskich, które podejrzany uprawiał w swojej sypialni. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz prowadzenia uprawy ziela konopi innych niż włókniste.

Wobec 42-latka, sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 2 miesięcy. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

banner