Światowy Dzień Chorego ma zwracać uwagę na potrzeby ludzi chorych i cierpiących oraz zapewnić im wsparcie duchowe. Z tej okazji chorzy, ich rodziny i wolontariusze spotkali się w Archikatedrze Wrocławskiej, by wzajemnie się wspierać.

Od rana w kościołach wierni modlili się w intencji chorych. W Katedrze Wrocławskiej potrzebującym udzielono Sakramentu Namaszczenia.

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej zaprosiła chorych, ich rodziny, opiekunów i wolontariuszy, aby mogli wymienić się doświadczeniami i wzajemnie wspierać. Był wspólny posiłek, nie zabrakło także występów artystycznych z udziałem niepełnosprawnych.

Pan Roman Górka od dziecka cierpi na toksoplazmozę – jej skutkiem jest stopniowa utrata wzroku. Mężczyzną opiekuje się ojciec. Obaj podkreślają, jak ważne dla rodziny, która zmaga się z chorobą, jest wsparcie ludzi z zewnątrz.

Światowy Dzień Chorych ma przypominać o tym, że ktoś obok może cierpieć, że potrzebuje pomocy i nadziei na lepsze jutro. Święto ustanowił 26 lat temu papież Jan Paweł II.