Piotr Sędzikowski to wspaniały operator, autor zdjęć do wielu filmów i programów, a przede wszystkim nasz Kolega z TVP3 Wrocław. Teraz potrzebuje pomocy w leczeniu.

Piotr ma 56 lat. Jak sam mówi był aktywnym i pełnym energii człowiekiem spoglądającym z ciekawością na każdy nowy dzień. Robił to, co kochał robić i co sprawiało mu dużo satysfakcji.

Jest operatorem filmowym. Zawodowo od 1991 r. związany z wrocławskim oddziałem Telewizji Polskiej. Jest autorem zdjęć do wielu filmów dokumentalnych, reportaży i seriali dokumentalnych. Z pewnością niektóre z nich zostaną w pamięci widzów i nadal będą uczyć, bawić i wzruszać.

W czasie realizacji filmów Piotr spotkał wielu ludzi i widział okiem kamery chwile szczęśliwe, ale też sytuacje pełne smutku i rozpaczy. Dlatego powiedział sobie, że nie będzie narzekał na to, co przyniesie mu życie.

W lipcu 2016 r. zdiagnozowano u Piotra nowotwór złośliwy – nieoperacyjny rak żołądka CS-IV. Choroba była podstępna. Nie dawała wcześniej żadnych niepokojących objawów. Ale za to jak się ujawniła, to w pełnym zakresie. Piotr poddał się zalecanemu leczeniu. Najpierw sześcioetapowy cykl chemioterapii, która zahamowała rozwój choroby i dała nadzieję.

Niestety po dziewięciu miesiącach nastąpiła reemisja. Od października 2017 r. Piotr przechodzi drugi cykl chemioterapii. Zaczął przyjmować olej konopny CBD i CBG, który wspomaga leczenie i sprawia, że chemioterapia jest mniej uciążliwa dla całego organizmu. Niestety niekonwencjonalne metody leczenia są też kosztowne, a możliwości finansowe rodziny nie pozwalają na ich pokrycie.

Piotr mówi, że jego choroba jest jak maraton – długa i wyczerpująca. Nadal ma mnóstwo pomysłów i chciałby znów stanąć za kamerą. Wierzymy, że tak się stanie!

Obecnie Piotr jest podopiecznym Fundacji Pomóż Walczyć o Życie i z jej pomocą zbiera środki na dalsze leczenie.

Osoby chcące przekazać darowiznę na leczenie prosimy o dokonanie wpłaty na konto:
ING Bank Śląski S.A. 25 1050 1575 1000 0090 9712 1306
z opisem PIOTR SĘDZIKOWSKI.

Jeżeli ktoś chciałby przekazać 1% podatku, powinien w rozliczeniu PIT wpisać:
Numer KRS Fundacji: 0000428288
Cel szczegółowy: PIOTR SĘDZIKOWSKI.