Groźny karambol na autostradzie A4 w kierunku Legnicy. Przed godz. 9:00 między Kątami Wrocławskimi a Kostomłotami samochód ciężarowy staranował busa i policyjny radiowóz. Ranni są policjanci.

Pojazdy zderzyły się na 132. kilometrze autostrady – między Kątami Wrocławskimi i Kostomłotami. Najpierw bus jadący w kierunku Legnicy uległ awarii. Zajął jeden z dwóch pasów. Przypomnimy, że na tym odcinku nie ma pasa awaryjnego.

Po chwili w miejscu awarii busa zatrzymał się policyjny radiowóz. W pracujących funkcjonariuszy uderzył rozpędzony tir. Rannych policjantów przewieziono do szpitala. Po jednego z nich, będącego w ciężkim stanie, przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Jak informuje policja po rozmowie z kierowcą tira, na razie nie udało się ustalić okoliczności zdarzenia. Mężczyzna nie pamięta momentu samego wypadku, wciąż jest w szoku.

Autostrada na wysokości zdarzenia jest już przejezdna. Ruch w kierunku Legnicy odbywa się jednym pasem. Korek w kulminacyjnym momencie miał nawet kilkanaście kilometrów. Na miejscu pracuje prokurator. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze kilka godzin.

O zdarzeniu informowaliśmy na Twitterze Faktów: