Przejadą 1 tys. km na rolkach, a wszystko po to, by wesprzeć ciężko chore bliźnięta. Agata i Wojciech Miszewscy z Oleśnicy chcą w ten sposób zebrać pieniądze na leczenie dzieci.

Agata Miszewska na rolkach jeździ od 20 lat. Swoją pasją zaraziła męża – codziennie pokonują kilkadziesiąt kilometrów. Małżeństwo z Oleśnicy postanowiło, że połączą miłość do sportu i pomaganie. W ciągu 20 dni chcą przejechać 1 tys. km, a wszystko to dla ciężko chorych bliźniaków: Stasia i Kuby.

– Pomagamy bliźniakom ze Zgorzelca. Mama wychowuje je sama, ma trójkę dzieci i warto pomóc tej kobiecie – przekonuje pani Agata. – Obydwoje stwierdziliśmy, że przez rolki, przez sport, można pomagać innym. Można to wykorzystać do pomocy innym, którzy jej potrzebują – dodaje pan Wojciech.

Chłopcy są wcześniakami. Na świat przyszli w 29. tygodniu ciąży. Staś zmaga się z autyzmem, Kuba cierpi na porażenie mózgowe. Nie chodzi i nie mówi. Obaj mają problemy ze wzrokiem. – To jest naprawdę coś cudownego. Jestem bardzo wzruszona w ogóle tym, co się dzieje teraz. Oni jeszcze nie wystartowali, a ja już dostaje słowa wsparcia, otuchy – mówi Dorota Jóźwik, mama chłopców.

Szansą dla braci jest specjalna terapia wzroku. Potrzebne są na to pieniądze: 10 tys. zł. – Nie mam od kogo wziąć 10 tys., nikt mi kredytu nie da. Jedyne, na co mogę liczyć, to na dobre serca ludzi. Bardzo się cieszę, że trafiłam na takich wspaniałych ludzi – dodaje pani Dorota.

Małżeństwo z Oleśnicy codziennie trenuje przed wyjazdem. W ub.r. pomogli w podobny sposób 15-letniej dziewczynce z Ostródy. Wtedy przejechali 500 km. Teraz też liczą na sukces. – Mam nadzieję, że większe grono osób usłyszy o Dorocie, o bliźniakach, że będzie większy odzew u ludzi, którzy nas wspierają, i otworzymy serca – mówi nam pani Agata.

Państwo Miszewscy w podróż na rolkach po Polsce wyruszą 15 czerwca.

Aby pomóc chłopcom wpłat można dokonać na konto:

Fundacja Małe Serduszka
ul. Legnicka 65
54-206 Wrocław

Numer konta:
ING Bank Śląski S.A.
PL 27 1050 1575 1000 0090 3116 5732
z dopiskiem „pomoc dla Stasia i Kuby”


Staś i Kuba są również podopiecznymi Fundacji Dzieciom „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”, której na rzecz bliźniaków przekazać można 1% podatku PIT. W tym celu wystarczy w odpowiednie pola formularza PIT wpisać
numer KRS 0000037904
cel szczegółowy 1% 15151 Jóźwik Stanisław i Jakub

Więcej informacji na stronie www.rolkireggae.pl/pomoc