Słoweniec Gašper Katrašnik z grupy Adria Mobil wygrał ostatni etap ze Złotoryi do Jawora kolarskiego CCC TOUR Grody Piastowskie, ale w całym wyścigu triumfował Łukasz Owsian z CCC Sprandi Polkowice.

W żółtej koszulce na ostatni etap Grodów Piastowskich wystartował Owsian i cała ekipa CCC Sprandi Polkowice mocno pracowała, aby na mecie w Jaworze nic się nie zmieniło. Każda próba ataku bezpośredniego rywala do końcowego zwycięstwa była szybko kasowana i nikt z czołówki w klasyfikacji generalnej nie mógł się oderwać.

Na ostatnich kilometrach peleton rozerwał się na dwie grupy. W pierwszej był Owsian i w tym momencie było już niemal pewne, że Polak zwycięży w całym wyścigu.

– Musieliśmy cały czas kontrolować przebieg etapu i pilnować najgroźniejszych dla nas kilku zawodników. To się udało i koledzy dowieźli mnie na bezpiecznej pozycji do ostatniej rundy. Tam dochodziło do licznych ataków, ale jechaliśmy razem, obok siebie i wspólnie odpieraliśmy te próby. Jest to zatem nie tylko moje zwycięstwo, ale całej ekipy – powiedział na mecie Łukasz Owsian.

Wyniki 4. etapu, Złotoryja – Jawor (144 km):
1. Gašper Katrašnik (Słowenia, Adria Mobil) 3:27.29
2. Sylwester Janiszewski (Polska, Wibatech Merx 7R)
3. Artur Detko (Polska, Domin Sport) wszyscy ten sam czas

Klasyfikacja końcowa:
1. Łukasz Owsian (Polska, CCC Sprandi Polkowice) 9:47.05
2. Josef Černý (Czechy, Elkov Author Cycling Team) strata 21 s
3. Jan Tratnik (Słowenia, CCC Sprandi Polkowice) 27


ZOBACZ KRONIKI WYŚCIGU – KROTKIE.WROCLAW.TVP.PL