Ulicami miasta już w najbliższą sobotę pobiegnie wrocławski nocny półmaraton. W tym roku w biegu weźmie udział rekordowa liczba zawodników. Dystans 21 kilometrów najlepsi potrafią pokonać w godzinę.

Tegoroczna edycja półmaratonu będzie edycją wyjątkową – w biegu weźmie udział 12 tysięcy biegaczy. To dwa razy więcej niż 5 lat temu. W tym roku pakiety startowe na bieg rozeszły się w ciągu kilkunastu dni. – Co roku praktycznie bijemy swój rekord jeżeli chodzi o frekwencje i tempo zapisów. Jesteśmy z tego bardzo dumni i dziękujemy za zaufanie naszym biegaczom. Trzy lata temu wszystkie pakiety sprzedały się w trzy miesiące, rok temu w miesiąc i kilka dni. W tym roku 15. dnia nie było już miejsc – opowiada Marcin Janiszewski z Młodzieżowego Centrum Sportu.

Trasa biegu podobna jest do zeszłorocznej. Biegacze pojawią się w centrum miasta, a meta – po raz drugi z rzędu – zaplanowana jest na stadionie olimpijskim.

Start wrocławskiego półmaratonu już w tę sobotę. W dniu biegu od godziny 21:00 pojawią się utrudnienia dla kierowców, które potrwają kilka godzin. Dla mieszkańców i zawodników została uruchomiona specjalna infolinia udzielająca wszystkich informacji na temat biegu.