Elektroniczna rekrutacja na wrocławskie uczelnie na finiszu. Ilość chętnych pokazuje, że studiowanie w stolicy Dolnego Śląska wciąż cieszy się popularnością.

Na Uniwersytecie Wrocławskim studenci mają do wyboru 70 kierunków. Najbardziej oblegane są psychologia, prawo oraz chemia i toksykologia sądowa. Uniwersytet Wrocławski przyjął prawie 24 tysiące zgłoszeń. Na psychologię o 1 miejsce stara się 18 osób.

Uniwersytet Przyrodniczy przyjmie 2,5 tysiąca nowych studentów. Uczelnia w tym roku uruchamia nowy kierunek – technologię i organizację gastronomii, ale największą popularnością od lat cieszy się weterynaria.

Na Uniwersytecie Ekonomicznym studenci mają do wyboru 10 kierunków i prawie 100 specjalności. Kandydaci stawiają przede wszystkim na finanse i rachunkowość.

Politechnika Wrocławska przygotowała dla przyszłych studentów ponad 6300 miejsc. Chętnych jest 2 razy więcej. Politechnika prowadzi elektroniczną rejestrację kandydatów do 9 lipca. Dla większości uczelni to dopiero pierwszy etap rekrutacji na studia.