Rafał Mikołajczyk w wieku 14 lat uległ tragicznemu wypadkowi, który przykuł go do wózka inwalidzkiego. Dziś jest znanym sportowcem, zdobywa laury na międzynarodowych zawodach. Niepełnosprawny sportowiec przekonuje, że mimo przeżytej traumy zawsze można zawalczyć o lepsze życie. Mężczyzna działa w Fundacji, która pomaga ofiarom wypadków.

Rafał Mikołajczyk ma 28 lat. Jest wielokrotnym Mistrzem Polski, zwycięzcą Pucharu Europy i Świata w kolarstwie ręcznym. Od dzieciństwa kochał sport. Gdy miał 14 lat jego świat runął.

W czasie lat spędzonych w szpitalach, operacji, rehabilitacji i bólu wspierała go rodzina, ale wiedział, że to od jego wytrwałości i katorżniczej pracy zależy powrót do samodzielności. Ćwiczy codziennie pod okiem specjalistów. Kibicują mu znajomi i przyjaciele.

Paweł Czaplicki – zawodowy trener Crosffitu, wielokrotny medalista mistrzostw Polski w judo – od lat współpracuje z osobami po ciężkich urazach i chorobach. Doskonale wie, że sport i wytrwałość czynią cuda, że zawsze można zacząć życie od nowa.

Pan Rafał skończył prawo. Pracuje w firmie, która pomaga ofiarom wypadków. Razem z kolegą z pracy prowadzą program „Pierwsze kroki w przyszłość” skierowany do dzieci, młodzieży i dorosłych po ciężkich wypadkach. Podpowiadają, gdzie szukać finansowego wsparcia, gdzie zdobyć pomoc, jak nie poddać się w nowej bardzo trudnej rzeczywistości.

Fundacja ma pod opieką 260 osób z całej Polski. Niepełnosprawny sportowiec podopiecznych odwiedza sam. Takie wizyty dają im większą motywację do walki o lepsze życie.