Marta Lempart – liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet – do wyborów samorządowych pójdzie wspólnie z Partią Razem, Komitetem Obrony Demokracji i Kulturą Równości. „Wrocław ma być dla wszystkich” – mówili podczas ogłaszania kandydatury przedstawiciele komitetu.

O tej kandydaturze mówiło się już od wielu dni. Marta Lempart to liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, organizatorka m.in. Czarnych Protestów przeciw zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej i w obronie praw kobiet. W wyborach wystartuje jako kandydatka komitetu „Wrocław dla Wszystkich”.

Kandydatem na wiceprezydenta jest Wojciech Browarny z Partii Razem. Wśród punktów programu komitetu wymienia sprawy mieszkańców, komunikację publiczną, kulturę dostępną dla wszystkich.

Do wyborów we Wrocławiu Ogólnopolski Strajk Kobiet pójdzie wspólnie z Partią Razem, Kulturą Równości i Komitetem Obrony Demokracji. Wstępna lista kandydatów do Rady Miejskiej Wrocławia jest już gotowa.

Tymczasem Jerzy Michalak i miejscy aktywiści idą wspólnie do wyborów pod hasłem #idzie nowe. Kandydat Dolnośląskiego Ruchu Samorządowego na prezydenta Wrocławia jednak nie otrzymał formalnie poparcia aktywistów.

Zarówno Tomasz Owczarek jak i Przemysław Filar podczas dzisiejszej konferencji prasowej zastrzegli, że nie występują pod szyldem swoich organizacji. Przemysław Filar zrezygnował z funkcji przewodniczącego Towarzystwa Upiększania Wrocławia. Stowarzyszenie uznało, że członkowie zarządu chcąc angażować się w wybory, powinni zrezygnować ze swoich funkcji.

Wybory samorządowe odbędą się w październiku lub listopadzie. We Wrocławiu chęć kandydowania na prezydenta zgłosiło już 10 osób.